Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porada odnośnie decyzji zakupowej.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Porada odnośnie decyzji zakupowej.

    Zamieszczone przez voltar
    No właśnie - jeździ na narty to nie to samo co na nartach ....
    Taka sama różnica jak chodzić do pracy i pracować :-)
    jakoś nie widzę tu związku z 4x4

  • #2
    Porada odnośnie decyzji zakupowej.

    Pytanie o radę?

    Kilka dni temu złożyłem zamówienie na Octavie Liftback 1.2 105PS + DSG Elegance. Udało mi się wynegocjować około 9000 zł rabatu.

    Niby wszystko fajnie jednak mój obecny samochód mocno nie domaga i obawiam się czy bezawaryjnie przejeździ jeszcze te 3 miesiące. W związku z tym że dzieje się z nim nie najlepiej zacząłem przeszukiwać oferty dealerów z poza Wrocławia.

    Znalazłem dostępną od ręki Octavie 1.4 + DSG Ambition + Amazing z 2013 u dealera oddalonego o 300 km z rabatem 13000 zł. W związku z tym czy moglibyście coś doradzić?
    Czy rabat 13 tyś na auto z 2013 to dobra oferta?
    Czy warto czekać i jednak termin odbiory może się mocno rozjechać? Porównując obie Octavie ta 1,4 dostępna od ręki jest o 1000 zł droższa. Około 77900 zł po upustach. Zamówiona 1,2 76800 zł.

    Moją obawę budzi również fakt że auto z 2013 wciąż jest niesprzedane u dealera na placu.

    Komentarz


    • #3
      Kolego a gdzie ta Octavia stoi ?
      Generalnie stoi bo ktoś nie chcę np Ambition i w takim albo innym kolorze, musi się trafić amator, ale ja na Twoim miejscu brałbym 1.4 od ręki.
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • #4
        Re: Porada odnośnie decyzji zakupowej.

        Zamieszczone przez hawana14
        Czy rabat 13 tyś na auto z 2013 to dobra oferta?
        Pytanie powinno brzmieć, czy rabat 13 tys. Ciebie satysfakcjonuje, a nie, czy to jest dobra oferta.
        Dla jednego to będzie dużo, a inny dostanie 2 tysie i też będzie zadowolony.

        Jeśli jest auto, którym jesteś zainteresowany, cena jest dla Ciebie akceptowalna, to po co roztaczać dyskusję o tym, czy warto, czy nie?
        Domniemuję, że będziesz chciał go użytkować dłużej niż 4-5lat, a w tej sytuacji różnica 1-2tys zł między egzemplarzami całkowicie się zatrze.

        Komentarz


        • #5
          Re: Porada odnośnie decyzji zakupowej.

          Zamieszczone przez Chris11
          Zamieszczone przez hawana14
          Czy rabat 13 tyś na auto z 2013 to dobra oferta?
          Pytanie powinno brzmieć, czy rabat 13 tys. Ciebie satysfakcjonuje, a nie, czy to jest dobra oferta.
          Dla jednego to będzie dużo, a inny dostanie 2 tysie i też będzie zadowolony.

          Jeśli jest auto, którym jesteś zainteresowany, cena jest dla Ciebie akceptowalna, to po co roztaczać dyskusję o tym, czy warto, czy nie?
          Domniemuję, że będziesz chciał go użytkować dłużej niż 4-5lat, a w tej sytuacji różnica 1-2tys zł między egzemplarzami całkowicie się zatrze.
          No i masz mocniejszy silnik więcej frajdy z jazdy
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • #6
            jak masz okazję mieć 1,4 to nawet bym sie nie zastanawiał

            Komentarz


            • #7
              mocy nigdy za mało :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                May the Force be with Youu 8)

                A tak poważnie, do takiego auta brałbym 1.4, minimum.

                P.S. Nie wyświetla You stąd Youu

                Komentarz


                • #9
                  Mówimy o tym aucie:
                  Link

                  cena 77900 po negocjacjach + pakiet rozszerzonej gwarancji

                  W zasadzie obie wersje nie różnią się wiele wyposażeniem. Ta od ręki ma dodatkowo:
                  ALARM Z FUNKCJĄ MONITOROWANIA WNĘTRZA + SUNSET (tego nie zamawiałem w 1.2 Elegance). Kolor również jest akceptowalny.
                  Auto będzie dla żony i głownie jazda po mieście więc moc silnika nie ma aż takiego znaczenia. Bardziej istotne może być spalanie i awaryjność. Ale rozumiem że w tym temacie oba silniki są porównywalne?

                  Czyli waszym zdaniem nie ma niczego dziwnego w tym że auto z 2013 stoi w lipcu na placu u dealera i jest to normalna sytuacja?
                  Sam fakt że auto z 2013 zbytnio nam nie przeszkadza bo pewnie pojeździmy nim z 5 lat a potem jeszcze pewnie ktoś z rodziny przejmie auto.

                  Pytanie jak obecny dealer zareaguje na fakt że chcemy odstąpić od zamówienia po 3 dniach od jego złożenia. Czy w takim przypadku zaliczka będzie zwrócona ? Czy czeka mnie 6 miesięcy oczekiwania na zwrot?

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli nie zależy Ci na pakiecie Amazing dla Elegance ( który moim zdaniem jest must have ) to brałbym tą od dealera.

                    Moim zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że to rocznik 2013 - możesz to wykorzystać jeszcze bardziej przy ostatecznych negocjacjach. Sporo samochodów zostaje.

                    Komentarz


                    • #11
                      ja bym nie bral 2013 roku. od reki wart 20% mniej niz rocznik 2014 na rynku. poźniej przy sprzedaży też stracisz,

                      Komentarz


                      • #12
                        Bierz 1.4 wbrew pozorom w mieście też trzeba żwawo się poruszać, jakiś lewoskręt itp. Poza silnikiem to wyposażenie jak sam piszesz podobne więc ja był brał mocniejsze i dostępne auto.
                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                        Komentarz


                        • #13
                          hawana jak tam co wybrałeś? Wg mnie 1.4 od ręki a co ceny to jakby się cos udało jeszcze szarpnąc to dobrze ale i tak cena niezła
                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                          Komentarz


                          • #14
                            TO i ja sie podłacze temat z pytaniem...
                            Zastanawiam sie nad pakietem sunset - wiecie moze jak bardzo przyciemnione sa w jego ramach szyby? Czy jest to do ustalenia w czasie zamawiania auta?
                            Dodatkowo, jezeli nie, to czy oklejenie szyb w odpowiednim warsztacie robiacym takie rzeczy, ma jakis wplyw na gwarancje? Niby nie powinien, ale nie wiadomo co sobie SAP wymysli..

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez krzyzakp
                              TO i ja sie podłacze temat z pytaniem...
                              Zastanawiam sie nad pakietem sunset - wiecie moze jak bardzo przyciemnione sa w jego ramach szyby?
                              Mam w swojej Okcie Sunseta - możesz zobaczyć, jak to wygląda w mojej galerii. Procent przyciemnienia nie jest zbyt duży, ale jak dla mnie wystarczający
                              Zamieszczone przez krzyzakp
                              Czy jest to do ustalenia w czasie zamawiania auta?
                              Sunset jest realizowany w fabryce, więc trzeba się na niego zdecydować przy składaniu zamówienia lub później w trakcie przydługiego oczekiwania na pojawienie się terminu produkcji
                              Pzdr
                              Pzdr, Fredy
                              Silnik w mojej O3 smaruje olej

                              Komentarz


                              • #16
                                Fredy.PW, dzieki, rzuciłem okiem w galerie i to przyciemnienie takie słabiutkie... Zalezy mi wlasnie na wiekszym przyciemnieniu w bagazniku i na klapie (~90%), a na tylnich drzwiach ciut mniej (75%).
                                Z pytaniem czy do ustalenia miałem na mysli ustalenie stopnia przyciemnienia

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez krzyzakp
                                  Fredy.PW, dzieki, rzuciłem okiem w galerie i to przyciemnienie takie słabiutkie... Zalezy mi wlasnie na wiekszym przyciemnieniu w bagazniku i na klapie (~90%), a na tylnich drzwiach ciut mniej (75%).
                                  Z pytaniem czy do ustalenia miałem na mysli ustalenie stopnia przyciemnienia
                                  Na to nie masz wpływu. Albo wybierasz Sunset, albo nie - nie ma pytań o % przyciemnienia, to jest pakiet traktowany zero jedynkowo
                                  Pzdr
                                  Pzdr, Fredy
                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X